Psychology روانشناسی


  آشنایی با روانشناسی سرطان(سایکوآنکولوژی)


تشخیص سرطان می تواند بر سلامت روان بیماران تأثیر بگذارد. تمرکز بر رفاه روانی بیماران مبتلا به سرطان برای دستیابی به نتایج سلامت بهتر و کیفیت زندگی بهبود یافته ضروری استسرطان فقط یک بیماری پزشکی نیست، بلکه می تواند پیامدهای روانی و اجتماعی قابل توجهی هم برای خانواده و هم برای بیمار داشته باشد.روانشناسی آنکولوژی یک تخصص چند رشته ای است که بر مراقبت های روانی افراد مبتلا به سرطان، مراقبان و خانواده های آنها تمرکز دارد.  سرطان و درمان‌های آن از طرق مختلف می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر سلامت روان، سلامت جسمی و وضعیت اجتماعی-اقتصادی داشته باشند. سایکوآنکولوژی تشخیص می دهد که سرطان تأثیر روانی قابل توجهی بر بیماران و خانواده ها دارد و این می تواند در هر زمانی از زمان تشخیص به بعد رخ دهد.گزارش شده است که بین 20 تا 52 درصد از بیماران سطح قابل توجهی از پریشانی روانی اجتماعی را نشان می دهند که بین 10 تا 15 درصد از آن گروه سطوح قابل توجهی از پریشانی را تجربه می کنند .

هدف روانشناسان آنکولوژی تشخیص و مدیریت چالش های روانی مرتبط با سرطان، از جمله افسردگی، اضطراب، ترس و عدم اطمینان است. مشخص شده است که مشاوره با این متخصصان به بهبود پایبندی به درمان، تصمیم گیری و سازگاری با تغییرات ناشی از سرطان کمک می کند.

 

ما در مرکز سرطان نیازمند ایده های نوین(سنین) مستقر هستیم و در کنار پزشکان آنکولوژی کار می کنیم تا نیازهای روانی بیماران و مراقبان را در هر مقطعی از تشخیص تا درمان به بعد برآورده کنیم. هدف موسسه روانشناسی آنکولوژی سنین، حفظ و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان یا مبتلایان به سرطان است.

 

 


  درد مزمن 

معنای زندگی

 

واکنش های رایج

با کودکان خود درباره سرطان...

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

چگونه با کسی که سرطان دارد...

ترس از مرگ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 


روانشناسی آنکولوژی، روانشناسی سرطان، بیماری سرطان، ترس از مرگ، بیماری

روانشناسی سرطان

      سایر خدمات:

      

      

      روانشناسی سرطان:

       ارتباط با ما:

        درباره ما

      عضویت در سایت

      عضویت در موسسه

      سفارش کتاب